budynek

Bez-nazwy-2

Brak Centrum Sztuki Współczesnej w województwie Wielkopolskim jest boleśnie odczuwany przez tutejsze środowisko artystyczne. W większości dużych miast Polski  wybudowano w ostatnich latach gmachy tego typu instytucji. Pojawiające się projekty budowy instytucji Centrum Sztuki Współczesnej w Poznaniu są natomiast, najczęściej ze względu na brak odpowiedniego zaplecza finansowego, nieustannie odwlekane.

W gminie Pobiedziska, na terenie Skansenu Miniatur, stanął tymczasem miniaturowy prototyp potencjalnego Centrum Sztuki Współczesnej w Poznaniu. Liczący sobie 2,5 metra wysokości, budynek Centrum umiejscowiony został tuż obok wykonanej w skali 1:20 makiety poznańskiego Starego Rynku.

Gmach Centrum został zaprojektowany przez architektów z poznańskiej pracowni Projekt 11 :11 ( Piotr Tomczyk, Michał Hoffmann, Zbigniew Weremczuk, ).
To sześciopiętrowy “wieżowiec” z bezbarwnego oraz czarnego pleksi i metalu. Ma oszkloną fasadę, przez którą można oglądać umieszczone wewnątrz wystawy. Prezentowane na pięciu z sześciu pięter obiekty nie mogą mieć więcej niż 30 cm wysokości.

Reklamy