o nas i kontakt

Centrum Sztuki Współczesnej

przy Starym Rynku w Poznaniu

 

e-mail: centrumsztuki@gmail.com

dyrektor dr hab. Wojciech A. Hoffmann
kurator Ewa Mrozikiewicz

 

Osoby tworzące i współpracujące z Centrum Sztuki Współczesnej

Wojciech-HoffmannPomysłodawcą Centrum Sztuki Współczesnej przy Starym Rynku w Poznaniu w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach i jego dyrektorem jest dr hab. Wojciech A. Hoffmann – artysta wizualny, adiunkt w pracowni filmu animowanego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także wykładowca TEC de Monterrey w Meksyku.

 

Joanna Tekla WoźniakFunkcję dyrektora programowego Centrum Sztuki Współczesnej przy Starym Rynku w Poznaniu w Skansenie Miniatur w Pobiedziskach pełniła mgr Joanna Tekla Woźniak – artystka wizualna, kuratorka i animatorka kultury. Zajmuje się organizacją wystaw i ich promocją.

 

 

ewa mrozi

Na stanowisku kuratora od 2016 roku działa Ewa Mrozikiewicz. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, artystka, animatorka działań twórczych i kuratorka od 2013 prowadzi swój autorski projekt Wyobraźnia Utrudnia Życie. Współwłaścicielka galerii FWD: w Poznaniu.

 

 

Oficjalne otwarcie Centrum miało miejsce w maju 2010 roku.Projekt miniaturowej instytucji sztuki został w 2010 roku zrealizowany w ramach stypendium Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska”.